Естествени хранителни добавки за по-добро здраве!
.::Емил Алексов::.
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Интересна задача ...май...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    .::Емил Алексов::. Форуми -> Светът е оцелял, защото...
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
niki_adv
Начинаещ


Регистриран на: 02 Ное 2005
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed
Посипвам си главата с пепел - повече няма да си позволя да поставям под съмнение заключенията ти - за втори път ме постави на мястото ми.
_________________
Аз не презирам нищо покрай мен
аз не отричам нищо - но кажете:
къкво да днес научихте освен,
че всички сте родени да умрете
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
galka
Начинаещ


Регистриран на: 03 Ное 2005
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2005 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Не съм мн. силна на логически задачи, но след като прочетох всички ваши разсъждения до момента ми се стори, че може би съм се стила за отговора и реших да се опитам да отговоря Smile
Казано е, че произведението на трите възрасти е 36, съответно има 3 варианта:
1 . 6 . 6 = 36
1 . 4 . 9 = 36
2 . 2 . 9 = 36
(поне аз за толкова се сетих Wink )
номерът на съседната къща не е достатъчен, съответно сборът не е 14, а 13, тъй като 13 се повтаря и дава 2 възможности:
1 + 6 + 6 = 13
1 + 4 + 9 = 14
2 + 2 + 9 = 13
Най малкото е русо:
означава, че има 1 най-малко дете, съответно
2 + 2 + 9 = 13 отпада като комбинация и остава само
1 + 6 + 6 = 13
Това ли е решението?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fanagoria
Напреднал


Регистриран на: 09 Юли 2005
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2005 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

.

Да, точно това е решението, само дето възможностите за произведението са са седем, тоест седем тройки числа дават произведение 36, чиито сборове са съответно

1, 2, 18 --- 21
1, 3, 12 --- 16
1, 4, 9 ----- 14
1, 6, 6 ----- 13
2, 2, 9 ----- 13
2, 3, 6 ----- 11
3, 3, 4 ----- 10

В тях, видно е, само 13 се повтаря и е единственото възможно "недостатъчно" за математика условие за намирането на отговора. Нататък е ясно.

Още веднъж благодаря за хубавата задачка, jivi93!

Ф-я

.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
galka
Начинаещ


Регистриран на: 03 Ное 2005
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пет Ное 04, 2005 12:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed
Добре де, бях на работа в този момент и не беше много редно да се впускам в описамие на всички възможни варианти...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npu3gpa4Ha
Начинаещ


Регистриран на: 16 Дек 2005
Мнения: 3
Местожителство: }|{uBeE B cTpa6eH CbH...

МнениеПуснато на: Пет Дек 16, 2005 11:48 pm    Заглавие: HoBa 3aga4ka Отговорете с цитат

здравейте...бих искала да открия влизането си в този форум с една доста оригинална по мое мнение задача...бих помолила ако някой знае отговора от преди, а не го е измислил сега да не отговаря, а да остави за другите да помислят...ето и задачата...мисля че не е давана...
на един остров има хора със сини и хора с кафяви очи...както можете да се досетите, всеки вижда очите на другия и не знае какви са собствените му очи, а както пък още повече се досещате няма право да попита...целта на задачата е да се подредят в редица един до друг като от ляво са само синеоките, а до тях кафявите очи...тоест да няма син, кафяв, кафяв, син...как ще стане?
надявам се съм била ясна Wink
само тази задача измислих за да проверя дали аватара ми бачка не само на теория, но и на практика...но щом измисля друга, ще ви кажа...много обичам логически задачи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
npu3gpa4Ha
Начинаещ


Регистриран на: 16 Дек 2005
Мнения: 3
Местожителство: }|{uBeE B cTpa6eH CbH...

МнениеПуснато на: Нед Дек 18, 2005 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ееее излагате се вече...не ви се занимава или...? Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Fanagoria
Напреднал


Регистриран на: 09 Юли 2005
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Нед Дек 18, 2005 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

.

Ами аз не съм я чувала преди тази задача, но практически да я отгатна ми отне не повече от две минути, затова оставих да помислят и другите, ако им е интересно.
Затова и сега няма да напиша отговора (според мен), но ако кажете - веднага.

Ф-я

.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jivi93
Напреднал


Регистриран на: 12 Авг 2005
Мнения: 44
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Дек 18, 2005 11:48 pm    Заглавие: Отговор Отговорете с цитат

Според мен решението е следното:
Нарежда се първият човек, за който приемаме условно, че е със сини очи. До него застава втори човек, който може да е със сини или кафеви очи. Третият човек вижда очите и на двамата, и ако те са и на двамата сини, застава отдясно, ако са различни, застава между тях. Така четвъртият може да види, че очите на тримата наредени са или в последователност сини-сини-кафеви, или кафеви-кафеви-сини. Той застава точно между последния синеок и първият кафявоок и т.н. постъпва всеки следващ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Fanagoria
Напреднал


Регистриран на: 09 Юли 2005
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Пон Дек 19, 2005 1:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

.

По-просто е сякаш следното:
Гледам един срещу мене - ако е със сини очи, заставам му отдясно (за да остане той вляво), ако е с кафеви, се подреждам от лявата му страна. Идва следващия и ни гледа така наредени двамата и постъпва по същия начин: застава отдясно на синеокия или отляво на кафевоокия, и така всеки следващ ще се намушква точно на границата между синеоките и кафевооките и грешка не може да стане. До последния.

Ф-я

.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jivi93
Напреднал


Регистриран на: 12 Авг 2005
Мнения: 44
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Дек 19, 2005 1:22 am    Заглавие: за Фанагория Отговорете с цитат

Права си, Фанагория! Макар че идеята за решението на задачата и на двете ни е една и съща, ти си успяла да го обясниш по-просто и по-ясно. Благодаря ти!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Fanagoria
Напреднал


Регистриран на: 09 Юли 2005
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Пон Дек 19, 2005 1:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

.

Да де, аз това имах предвид. Че обяснението е по-просто. Видях, че си мислила по същия начин като мен, то едва ли има и друго решениеSmile Но да се обясни наистина не е най-лесното нещо...

Ф-я

.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npu3gpa4Ha
Начинаещ


Регистриран на: 16 Дек 2005
Мнения: 3
Местожителство: }|{uBeE B cTpa6eH CbH...

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2005 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

точно така...позравления...ще чакам с нетърпение следващи задачки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Hoho-Boho
Напреднал


Регистриран на: 07 Юли 2005
Мнения: 25
Местожителство: Психиатрията. Отделение "Безнадеждни случаи"

МнениеПуснато на: Съб Дек 24, 2005 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате на разположение 9 еднакви на вид топчета.
Осем от тях тежат по 10 г, а деветото е с 1 г по-леко.

Как с помощта на везна и САМО ДВЕ ИЗМЕРВАНИЯ
ще установите кое е по-лекото топче?


ВЕСЕЛА КОЛЕДА !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
QNa
Напреднал


Регистриран на: 06 Юли 2005
Мнения: 85
Местожителство: aT tHE m0oN...thE thirD holE aftER thE tuRninG

МнениеПуснато на: Пон Дек 26, 2005 12:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

разделяме топчЕтата на 3 х 3 1 измерване ще е с 6 топчета... по 3 на двете страни на везната(3 топчета).. ако едната страна на везната е по-лЕка.. то значи лекото топче е там.. и .. съответно 2-рото измерване.. вземаме 2 от топчетата от по-леката страна като слагаме по 1 от всяка страна.. ако везната показва че 2-те топчета са равни .. то тогава.. топчето което не теглим остава да е лекото.. а ако е на везната.. то ... самата везна покзва кое е топчето..
ако 1-вото измерване покаже че топчетата от 2-те сътрани на везната са равни.. то тогава.. 2-рото измерване е същото като 2-рото на 1-вия случай

Честито Рождество Wink
_________________
doRi.i.saMa.da.syM.v.avtobuSa..paK.shtE.sE.buTam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fanagoria
Напреднал


Регистриран на: 09 Юли 2005
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Пон Дек 26, 2005 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

.

Браво, Яна!
Прочетох задачата още оня ден, но решението ми дойде съмнително бързо (макар в началото да си мислех, че трябва да вземем две по четири топчета и да ги теглим) и реших да не го пускам, защото задачата наистина е приятна за мислене и решаванеSmile))

Благодаря за удоволствието, Hoho-Boho, и обещавам да не пускам решение на нищо, преди сама да съм задала задача тук, защото още не съм - само консумирам и се кефя.

Весели празници на всички!


Ф-я

.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    .::Емил Алексов::. Форуми -> Светът е оцелял, защото... Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group