Естествени хранителни добавки за по-добро здраве!
.::Емил Алексов::.
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Множествена склероза

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    .::Емил Алексов::. Форуми -> Болести и лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Spas
Напреднал


Регистриран на: 15 Сеп 2005
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2006 11:57 am    Заглавие: Множествена склероза Отговорете с цитат

Има и други форуми специално за Множествена склероза, но според мен и тук може да си пише на тази тема от всички които имат нужда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EmilAleksov
Администратор


Регистриран на: 14 Окт 2004
Мнения: 700
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2006 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично препоръчвам сайта и форума на фондацията "МС Общество България", не само защото аз съм им правил сайта, но и защото наистина има много и полезна информация за болните от множествена склероза и миастения гравис:

http://www.msobshtestvo.org/

http://www.msobshtestvo.org/forums/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Spas
Напреднал


Регистриран на: 15 Сеп 2005
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2006 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Запознати сме с този сайт, много е добър, но има цензура, модераторите трият което не им хареса. Знаем, че вие сте го правили. Има и още един - на Венци, но там са още по лоши, не дават за нищо да се спори, веднага те изгонват!!!
Ще си направим наш, където ще може всеки да си казва мнението и така в спора може да се роди истината.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EmilAleksov
Администратор


Регистриран на: 14 Окт 2004
Мнения: 700
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 12:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля, че сте прав за сайта на МС Общество България. Със сигурност ничие възпитано мнение не е изтривано, знам го, тъй като аз администрирам и модерирам този форум и съм изтривал само и единствено спам съобщения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Spas
Напреднал


Регистриран на: 15 Сеп 2005
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

EmilAleksov написа:
Не мисля, че сте прав за сайта на МС Общество България. Със сигурност ничие възпитано мнение не е изтривано, знам го, тъй като аз администрирам и модерирам този форум и съм изтривал само и единствено спам съобщения.

Мое мнение от там не е изтривано, но активността е малка, тава зависи от потребителите и модераторите - създаване на нови теми, насочване и др.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen
Начинаещ


Регистриран на: 21 Фев 2006
Мнения: 3
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2006 12:38 am    Заглавие: Форум-а Отговорете с цитат

Spas написа:
Запознати сме с този сайт, много е добър, но има цензура, модераторите трият което не им хареса. Знаем, че вие сте го правили. Има и още един - на Венци, но там са още по лоши, не дават за нищо да се спори, веднага те изгонват!!!
Ще си направим наш, където ще може всеки да си казва мнението и така в спора може да се роди истината.

Здравей Спасе, аз се местя тук в този форум. Мисля че скоро и други ще дойдат. Дано тук нещата са по добри . Ти как си. Венци ми е писал и скоро ще се видя и с него, а може и да ти дойдем на гости да изпием по една бира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas
Напреднал


Регистриран на: 15 Сеп 2005
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 10:57 pm    Заглавие: Нова ваксина за МС Отговорете с цитат

Нова ваксина за МС се тества !!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Компанията PharmaFrontiers ще тества ваксина на 1000 пациенти, страдащи от тежкото заболяване множествена склероза, след като малко изследване показва, че в новия продукт има надежда. Експертите в областта на множествената склероза с отворени обятия приветстваха тестовете, но предупредиха, че други подобни ваксини са се оказали провал.

Дегенеративното заболяване атакува нервната система на човека и до момента е засегнало над 2.5 милиона души в глобален план. 1% от заболелите умират всяка година. При МС се разрушава защитната миелинова обвивка, която покрива нервната тъкан в главния и гръбначния мозък и помага на нервните клетки бързо и насочено да предават електрическите импулси. Ваксината, която ще се изследва в Щатите, съдържа неактивни специфични миелинови Т клетки, които се намират в имунната система. За да се създаде самото лекарство се взема кръвна проба от боледуващия и така се извеждат необходимите клетки. Тогава те се умножават в лаборатория и се облъчват със специално лъчение преди да се инжектират отново в тялото на пациента.

Тогава имунната система на човека разпознава Т-клетките като нарушени и започва да ги атакува като инструктира защитните механизми на тялото по същия начин, по който всяка ваксина го прави, обясняват учените. Ранните изследвания са показали, че всички инжектирани клетки са отстранени от тялото след инжектирането им. По същия начин имунната система атакува здравите клетки от същия вид, въпреки че не са нарушени, тъй като имат същите маркери на повърхността си. В опит направен с 15 пациента, ваксината намалила разпространението на болестта до 92%.

Новото изследване ще сравни прогреса при 100 пациента, на които ще бъде поставена ваксината, с 50 други, които не са третирани. Дейвид Макмилан от PharmaFrontiers заяви, че ако резултати от новото изследване са успешни, съществува възможност развитието на болестта да се намали на половина или да се спре нацяло. “Ако това наистина се случи, то колкото по-рано бъде установена диагнозата, толкова по-добре за боледуващите”, заявява Макмилан. Според фармацевтичната компания ваксината ще се дава само по 4 пъти на година.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    .::Емил Алексов::. Форуми -> Болести и лечение Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group