Естествени хранителни добавки за по-добро здраве!
.::Емил Алексов::.
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какво казват алпинистите?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    .::Емил Алексов::. Форуми -> Катерене
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
EmilAleksov
Администратор


Регистриран на: 14 Окт 2004
Мнения: 700
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 10, 2004 6:13 pm    Заглавие: Какво казват алпинистите? Отговорете с цитат

Когато една работа трябва да се свърши, някои трябва да я свърши. Когато някой я свърши, вече няма никакво значение, кои я е свършил.
Иван Масларов

Аз ти го подавам мек, а ти ще го ползваш такъв, какъвто си го направиш.
Иван Масларов

Когато не знаеш къде отиваш, няма никакво значение кои път ще хванеш.
Иван Масларов

За да стане едно нещо, някои трябва да го направи, когато то стане вече няма никакво значение кои го е направил.
Иван Масларов

За да има лед, трябва вода и студ. Няма студ, няма лед. Има слънце, има скали. Няма скали, има нани-на.
Димитър Цолов

Не дръж сериозно на живота, жив от него няма да излезеш.
Милкана Русева

Героичният алпинизъм е епоха, при това отдавна отминала. Той не е вид катерачен стил, а определен период в историята на алпинизма. Бър-р-р-р ...
Милкана Русева

Бавно спрегаем, ама бързо местим.
Слави Дермендйиев

Мисля, че както секса, така и катеренето са богати с многообразието си. Просто трябва да бъдем толерантни, рано или късно на човек му идва желанието да опита това или онова ... Опасно е да се правят доста неща на този свят. Това не означава да ги отречем, просто трябва да се подсигуряваме със съответните средства.
Николай Петков

Това не може да е 8 категория, пък ако ще да се разчуе.
Николай Петков

Аз съм даже малко горд, вярно претърпяхме крах ...
Николай Петков

Един на един не може да помогне, двама на един могат.
Никола Леваков

Пуснете ми въже и аз мога да се кача на всякъде.
Мишо Кръстев

Колко са се изродили хората. Произлезли сме от маймуна, а не може да катерим.
Николай Петков

Сбъркали сме пътя само с 50 %.
Кирил Тафраджийски

Никога не яж жълт сняг.
Мишо Кръстев

Падането е удобен начин, за напускане на неудобно място.
неизвестен(unknow)

... защото алпинизмът става в планината, а не на луната.
Наско Русев

Правдивият начин да се опише едно алпийско изкачване би бил следният: Мишел или Андерег или Лаунер победи даден връх с много ловкост, сила и смелост, при което беше още повече затруднен поради това, че трябваше да мъкне своя турист и раницата му.
Лезли Стефан

Аз изпитах радости, толкова големи, че те не могат да се опишат с думи, но и такива огорчения, за които не искам да си спомня. И въз основа на личния си опит съветвам: ако имаш желание, изкачвай алпийските върхове, но никога не забравяй, че силата и смелостта не струват нищо без разума и че само една малка небрежност може да ти струва живота. Не избързвай никога, внимавай на всяка крачка и още в самото начало мисли какъв може да бъде краят.
Уимпър

Някои млади алпинисти забравят условията, при които се е практикувал алпинизъм в миналото; осъществявайки благодарение на усъвършенствуваната техника същите постижения, както и техните предшественици, те са склонни да подценяват от невежество големите дела в миналите времена и да презират изкачвания, които едно време се смятали за най-трудните в Алпите.
Андрерш

Истински алпинист е само този, който търси нови пътища и разчита на собствени сили. Алпинизмът е наистина опасен спорт, но борбата с опасностите е полезна за човека.
Алберт Фредерик Мъмери

Ако искаш да извлечеш от съществуванието си най-голяма полза и наслада, трябва да водиш живот, наситен с опасности.
Ницше

Аз разбрах, че търсенето и преодоляването на опасности е извор на безгранично наслаждение ... Опасностите и безкрайното величие на високата планина са това, което демонично ни влече към нея.
Теорг Винклер

Прогресът на алпийската техника както върху скалите, така и на леда цели според мене осъществяване на известни идеали, макар че някои виждат в този прогрес упадък на идеалите. Защо се усъвършенствува алпийската техника? За да разрешат най-хубавите алпийски проблеми. А кои проблеми са най-хубави? Това са проблемите на най-трудните стени. Тук околната среда е наистина фантастична и поразителна. Трябва да навлезеш в голяма стена от пета или шеста категория трудност, за да бъдеш наистина пленен от мощната планина. Който не го е изпитвал сам, не може да съди.
Емилио Комичи

Да набележиш най-логичния и най-елегантният път към върха, пренебрегвайки най-удобните и най-леките склонове, да преминеш този път със съзнателно напрежение на всички нерви, всички мускули, всички тъкани, да преодолееш с отчаяно усилие привличането на бездната и виенето на свят - това е наистина творческо постижение, в което човешкият дух се проявява със същата красота, каквато намираме в големите творби на изкуството.
Емилио Комичи

Ние задържахме дишането си с илюзията, че това ни прави по-леки.
Емилио Комичи

Когато започнах да катеря, аз живеех, дишах и ядях за катерене, вечер мечтаех за катерене.
Jerry Moffatt

Да не ти пука какво казват другите - ако катериш за себе си ще имаш напредък.
Jim Kam

Толкова по-лесно е да си намериш извинение и оправдание за неуспеха с 'Аз не знам какво да правя извън работа си и всъщност аз нямам талант и физика'.
Jim Kam

Не разбирам как някой може да се радва, опитвайки едно и също движение, на един и същ маршрут отново и отново.
Simon Nadin

Благодаря на Бога, че нямаме писани правила. Всеки сам или пък с група от хора решават кое е правилно и кое е грешно.
Ron Fawcett

Катеренето е като игра на шах с някой с когото не си играл преди или ходенето на ново място, където не си бил преди.
John Bachar

Стила и първото преминаване са важни, но колкото и странно да звучи единственото, което ме интересува лично е крайният продукт - маршрута и той да е толкова естетичен и естествен, колкото е възможно.
Tony Yaniw

Откриването, проучването и грижата за оптималното съотношение между личният проблем и способностите за изпълнение му - това са фундаменталните елементи в моята страст катерене.
Patrick Berhaul

Твоите постижения в катеренето са от много малко практическо значение - не е важно какво катериш, а как го катериш.
Lynn Hill

Не изкатерените парчета скала са по-въодушевяващи от изкатерените парчета скала. Има нещо магично в тях и те пробуждат моето желание за катерене.
Johnny Dawes

Покрай катеренето аз се научих, как да бъда упорита със себе си, научиш се да издържам и да не се предавам - качества, които аз прехвърлих и в истинският живот.
Susi Good

Пленява ме допира със скалата, да я докосвам, чувствам и да съм способен да се хвана за нея.
Hanspeter Sigrist

Катерачи, които пазят маршрутите за себе си, са превъзходни комплексари.
Jacky Godoffe

5.14 не е различно от 5.7 - хватките са по-малки и може би маршрута е по-стръмен, но ти правиш съвсем същите неща.
Peter Croft

Катеренето значи да си прекарваш добре, с твойте приятели по цепките.
Jerry Moffatt

Дали беше случайност, че почнах да катеря? Ами, по някакъв начин всичко в живота е случайност, не е ли? Това просто е част от твоя път и нещата в който ти се препъваш, докато решаваш, какво правиш с твоя живот ...
Alex Lowe

Да осъществим, безумните си идеи с конкретни, разумни действия.
Николай Петков

За да катериш добре, трябва главата ти да е празна.
Николай Петков

Планинарството е безпощаден стремеж. Веднъж започнал да катериш, още и още никога не достигаш целта. Вероятно това е което му дава индивидуално очарование. То е постоянно търсене на нещо, което не може да бъде намерено.
Hermann Buhl

Моята първа цел е да се пазя здрав. Не ми пука за славата, аз искам да занеса в къщи преживявания които да ме обогатят.
Райнхолд Меснер

Катеренето е дейност на премерения риск.
Райнхолд Меснер

Най-добрата техника за катеренето е самото катерене. Катеренето е сложна работа.
Волфганг Гюлих

Просто кажи на хората, че съм умрял правейки това, което обичам.
Ед Хомър

Отстрани на планината, това е най-лесният път до върха.
Тейлър

Планината решава кой ще успее, кой ще се провали, кой ще си отиде вкъщи и кой - не.
Ед Хомър

На мен нищо не може да ми се случи.
Алберт Мъмери

Колко съм доволен сега от котките си, въпреки че мнозина ги смятаха за излишни.
Hermann Buhl

Там горе човек се движи непрекъснато на границата между битието и небитието.
Йазеф Псотка

Звездите, набодени по небесния свод, мигат-алпинистът може да ги съзерцава, ала преди всичко те живеят и му принадлежат донякъде. От тях зависи съдбата му. Ако искрят, той е щастлив. Ако блестят прекомерно ярко, в сърцето му покълва тревога - задава се буря. Ако облаците са ги загърнали, призори ще завали сняг. И докато в долината електричеството ги е напълно обезличило, там горе златните кристали съставляват частичка от тръпнещата плът на планинаря.
Г. Ребюфа

... на въпроса, защо искаш да се качиш на Еверест, Мелъри отговаря: "Защото той съществува."
George Leigh Mallory

Тази чудна камара камънак. Той е още по-величествен, защото е самотен. Околовръст - пустиня от камъни, планинска пепел, посърнали, сгърчени, надиплени хребети. Матерхорн крие чисто и просто изкусителен чар.
Г. Ребюфа

Една осъществена мечта, ражда нова мечта.
Г. Ребюфа

Нека изпитаме жажда, нека изпитаме глад, нека се научим да катерим бързо, нека се научим да пълзим бавно, нека се научим да съзерцаваме. Нека се научим да живеем!
Г. Ребюфа

За мен Гранд Жорас е планината, за която съм мечтал, и нейното покоряване е празникът на моята младост.
Г. Ребюфа

Гранд Жорас - завоюването й е развлечение за избраници.
Г. Ребюфа

Ако не летиш, значи не опитваш.
неизвестен

Предпочитам да направя повече маршрути, които мога да изкатеря on-sight вместо един, които може да не мога да направя ...
Katie Brown

Точно сега аз съм фокусирана върху спортното катерене. Бих искала да навляза в традиционното катерене и да направя много маршрути. Нямам никакво желание за изкуствено катерене.
Katie Brown

Работата може да ти я свърши и друг, но катеренето трябва да си го правиш сам.
Николай Петков

Главната идея на еднодневното изкачване е да започнеш рано сутринта и до вечерта да слезеш в Долината. Голяма част от нея е усещането да преминеш колкото е възможно повече скала за кратко време.
Peter Croft

Чувствам се готов за битка, но знам че всяка унция физическа сила ще ми бъде нужна – пише той на съпругата си от базовият лагер.
George Leigh Mallory

... да преминеш през приключението е да избягаш от риска пресъхнал като грахово зърно в шушулка.
George Leigh Mallory

... приличаше повече на война, от колкото на приключение.
Хилари

Бих искал да отида където и да е и да опитам каквото и да е.
Allan Mullin

Размяната на представи и идеи е това, което ни прави богати.
Stevie Haston

Сега аз осъзнах истината - едно момиче с чифт хубави еспадрили, може да отиде навсякъде.
Lisa Rands

Когато катериш висока категория, започваш да се питаш, 'Може би достигнах границата си?' Да откриеш, нещо което да ти подскаже, че можеш още ... Това е фантастично!
неизвестен

Когато катеря най-добре аз забравям дали съм жена или мъж и дори дали съм човек.
Bereziartu

Да живееш на маршрут не е трудно. Ти просто не можеш да искаш много.
Heidi Wirtz

Пътуването е подправката на живота. Новите катерачни обекти са солта.
Heidi Wirtz

За мен няма добро или лошо преживяване. Само едно дълго пътуване.
Simon Nadin

Обичам шоуто, но се опитвам да начертая линия между него и постижението.
Simon Nadin

Наистина не мисля, че състезанията имат някаква връзка с катеренето по някакъв начин както и, че някой им обръща внимание.
Francois Le grand

Резултатите от състезанията са секунди щастие, и те не оставят отпечатък в моя живот.
Jean Baptiste Tribout

Не е нужно винаги да съм пръв в класиранията. Достатъчно е само да да се кача по-високо от другите.
Guido Kostenneyer

Тайната на моя успех не е нито талант, нито късмет. Той е много работа.
Robyn Erbesfield

Харесвам състезанията. За мен е важно да сравня моите постижения, с тези на другите катерачи.
Luisa Jovane

Оглеждам много внимателно маршрута който ще катеря соло, и го превръщам в поредица от движения.
Kurt Albert

Гледам на живота, като на едно голямо приключение и маршрутите които съм катерил соло, са част от това приключение. Харесвам опасността и максималният риск.
Ron Fflwcff

Свободното соло катерене е много егоистично начинание. Тези които играят тази игра, могат лесно да преминат точката на опасността.
Jean Baptlste Tribout

Не катеря соло много често, защото искам да запазя катеренето още малко.
Guido Kostermeyer

Маршрутите които съм катерил соло, са ме викали при тях и аз съм имал усещането, че трябва да ги направя. Изчаквах подходящият момент и всичко беше много лесно. Не изпитвах абсолютно никакъв страх - бях толкова концентриран, че беше невъзможно да се страхувам.
Antoine Le Menestrel

От Еверест се вижда най-голям къс земя.
Методи Савов

Лутаме се следвайки прищевките на този огромен стръмен склон.
Г. Ребюфа

Най-сериозните катерачни постижения остават незабелязани от медиите.
Валтер Бонати

Парите развалят вкуса на алпинизма.
Валтер Бонати

Не може да се покорят всички красиви върхове, но нека се постараем те да бъдат колкото се може повече в краткият ни земен живот.
неизвестен

Същността и стойността на алпинизмът не се крият само в покоряването на един връх, а в борбата за превъзмогване на трудностите.
Алберт Ф. Мъмери

Най-добрият алпинист е живият.
Анг Ринджи

Алпинистите са хора, богати на чудати идеи и стремежи; неспокойни души, които вечно търсят следващият връх.
Г. Ребюфа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
moni
Начинаещ


Регистриран на: 18 Окт 2004
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2004 6:01 pm    Заглавие: Maurizio Zanolla(Manolo): Отговорете с цитат

Moge bi sum malko stranen, no ne sum tolkova zagrigen da dostigna vurha. Pove4e me interesuva samoto katerene. Ako na polovinata put se izmoria- spiram. Samiat az ne se smiatam za vurha i ne priemam cialata rabota za sustezanie, a prosto se radvam na nasladata ot katereneto, koiato pravi givotut mi izkliu4itelno krasiv. No sum osvedomen dostatu4no, za da ne vzemam alpinizma tvurde naseriozno. Problemite mu sa sme6ni, kogato se sravniat s tezi, koito stoiat pred liceto na 4ove6kia rod. Nad vsi4ko e da suhranim gelanieto si da giveem svobodno, misleiki za drugite i za prirodata. Ako go pravim malko po malko svetut ste stane po-dobur.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
moni
Начинаещ


Регистриран на: 18 Окт 2004
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2004 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mnogo hora si misliat, 4e prekarvam celia si givot na edna ili druga skala. Tova prosto ne e istina. Kateria se samo, kogato go po4uvstvam i po nikakuv drug na4in. To e nesto izkli4itelno krasivo i se pravi samo kogato tialoto gogelae, a ne kogato nie mu kagem da go pravi. Sustezaniata prosto ne sa za men. Ne haresvam osobeno sveta, v koito giveem i oste po-malko samoubiistvenia kurs,po koito 4ove4estvoto e poelo. Smiatam, 4e ako mogehme da zapo4nem da uvagavame prirodata pove4e, nesto moge da se spasi: tova e vupros, po koito vseki triabva da se zamisli. Na men tova mi izglegda po-vagno ot tova dali si nomer1 ili nomer 2.

Maurizio Zanolla (Manolo)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    .::Емил Алексов::. Форуми -> Катерене Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group